Kokskaidu granulas

Kokskaidu granulas – dabai un maciņam draudzīgākā izvēle!

Iegādājies pie Scandihouse kvalitatīvās un videi draudzīgās kokskaidu granulas lielākai siltumenerģijas atdevei. Piedāvājam Latvijā ražotas kokskaidu granulas, kas gatavotas pēc īpaši izstrādātas un pārbaudītas tehnoloģijas, lai sniegtu maksimālu siltumatdevi ikvienā ēkā.

No kā tiek gatavotas granulas?
Granulas galvenokārt tiek izgatavotas no atlikumiem, kas palikuši zāģēšanas procesā, kad baļķi tiek pārvērsti zāģmateriālos un citos augstvērtīgos koksnes izstrādājumos. Arvien izplatītāka prakse ne tikai Latvijā, bet arī citvien pasaulē, ir to izejvielas gūt no mežizstrādes atliekām un zemas kvalitātes apaļkokiem, kas savulaik atstāti kā atkritumi. Izgatavojot augstvērtīgas granulas no šķiedrām, koksnes granulu nozare samazina vides piesārņojumu un pārvērš šos dabai draudzīgos atkritumus vērtīgā zemas oglekļa emisijas biodegvielā.

Kāpēc izvēlēties koksaidu granulas?
Kokskaidu granulas ir viens no efektīvākajiem atjaunojamās enerģijas resursiem, kas tiek izmantots māju un ēku apsildīšanas procesā. Granulas dedzinot, ilgtermiņā netiek paaugstināts oglekļa emisiju daudzums atmosfērā. Granulas ir viegli izmantojamas ikdienas kurināšanas procesā. Kokskaidu granulas izmērā ir nelielas, taču tiek iepakotas lielākos daudzumus un uzglabātas maisos vai kādā citā iepakojumā, un neaizņem daudz vietas. Tās ir viegli nogādāt no veikala vai noliktavas līdz nepieciešamajai vietai, kā arī to uzglabāšana ir ērtāka nekā tas ir ar citiem kurināmajiem produktiem, piemēram, koka pagalēm. Koksnes granulām ir augsta kvalitāte un tām netiek pievienoti nekādi piemaisījumi vai ķīmiskas vielas.
Viena no priekšrocībām, kādēļ ikdienā izvēlēties izmantot kokskaidu granulas, ir to izmaksas – tās ir daudz zemākas nekā jau pierastiem kurināšānas produktiem. Mūsdienās tiek arī ražotas jau automatizētas un specializētas koka granulu krāsnis un katli, kuru izmantošana ļauj izmantot granulas pēc iespējas efektīvāk, jo tās tiek automātiski pievadītas un izmantotas pietiekamā daudzumā, lai siltuma atdeve būtu vienmērīga, neatkarīgi no tā, kurā diennakts laikā tās tiek dedzinātas. Tapat tās samazina krāsns, plīts vai citas kurināšanas iekārtas tīrīšanas, kā arī kopšanas laiku, jo tās degšanas procesa beigās neatstāj lielu daudzumu pelnus vai kādus citus pārpalikumus.