Ēkas pamatu izbūve

Pamatu izbūve ēkām, pirtīm, garāžām un citām būvēm!

Ikvienai jaunai būvei vai ēkai ir nepieciešams ievietot zemē pamatus, lai tās konstrukcijai tiktu piešķirta izturība un ēka pretotos zemes dabīgajai kustībai. Ēka vai kāda cita konstrukcija, kuras izveidē netiek izmantoti pamati, var vieglāk sākt deformēties vai sabrukt zemes kustību vai dažādu dabas stihiju laikā. Ēkas pamatu izbūvei, atkarībā no ēkas konstrukcijas veida, zemes ģeoloģiskā stāvokļa un vēl daudziem citiem faktoriem, ir pieejami dažādi risinājumi, kas atšķiras gan ar materiāliem, ko izmanto, gan veidu, kādā pamati tiek likti.

Koka karkasa paneļu māju pamatu izbūvei piedāvājam izmantojam divus pamatu konstrukciju veidus:

1. Lentveida pamati
2. Plātņu pamati

Lentveida ēkas pamatu izbūve jāizvēlas tādos gadījumos, ja zem būves vai ēkas ir paredzēts pagrabs vai kāda cita telpa zem zemes, vai arī tad, ja mājai ir paredzētas pamatīgākas un masīvākas sienas. Lentveida ēkas pamatus nav ieteicams izvēlēties zemes gabalos, kuros ir augsts zemes mitruma līmenis.

Plātņu pamatus izvēlas izbūvēt gadījumos, kad ēka vai būve būs no vieglākas konstrukcijas, jo ir iespējams noslogojumu izkliedēt pa visu ēkas perimetru. Plātņu ēkas pamatiem ir mazākas izmaksas, tos ir iespējams izbūvēt īsākā laika periodā, līdz ar to samazinās arī kopējās ēkas būvniecības laiks.

Savukārt, koka karkasa moduļu mājas tiek būvētas uz jau nopietnākiem pamatiem, ar mērķi atvieglot un paātrināt būvniecības procesus:

1. Metāla pāļu pamati
2. Betona pāļu pamati

Gan metāla, gan betona pāļu pamatus ir nepieciešams izvēlēties tādos ēku celtniecības gadījumos, kad zemes, uz kuras plānota jaunbūve, virskārta ir blīva un nav iespējams iebūvēt mājas pamatus zemes pamatslānī. Pāļu pamati tiek ievietoti tik dziļi zemē, lai tie sasniegtu stingrāku un mazāk blīvu zemes slāni. Tāpat metāla vai betona pāļu pamatus izvēlas gadījumos, kad rodas bažas par to, vai ēka noteiktajā zemes gabalā būs pietiekami stabila arī ilgākā laika periodā.

Pirms ēkas pamatu būvniecības, piesaistām sertificētu ģeologu, kas objektīvi un profesionāli novērtēs zemes stāvokli un sniegs ieteikumus un risinājumus zemes sagatavošanai pirms pamatu likšanas.
Ēkas, pirts, garāžas vai terases pamatus spējam izbūvēt jebkurā Jūsu izvēlētajā vietā – pat kāpās vai purvā!

Piesakies konsultācijai un iegūsti pamatus savai sapņu būvei jau pavisam drīz!